HULA ‘IWA TANIEC FREGATY

Fregata to ptak morski. Ma długie , spiczaste skrzydla o rozpiętości dwóch metrów.

Mierzy około jednego metra i waży około półtora kilograma.Jest silnym ptakiem-akrobatą, który może zataczać ciasne kręgi i spirale, a także przemierzać z dużą prędkością powietrzne przestrzenie.

 

Taniec fregaty- to inaczej taniec wytrwałości.Fregata, jeśli wyleci z jednej wyspy musi wylądować na drugiej, poniewaz ma nieotłuszczone skrzydła i nie pływa.

 

Wynika z tego pierwsza mądrość; że nie musisz robić nic-tylko żyć i doświadczać.

Jeżeli jednak postanowisz coś zrobić- zrób to dobrze i do końca.Ćwicz swoja wytrwałość, cierpliwość,sumienność, dokładność, bo to te cechy mogą przesądzić o sukcesie.

 

Fregata żywi się rybami morskimi. Ma nie natłuszczone skrzydła, więc nie może sama polować. Jeśli zobaczy jednak, że jakiś ptak upolował zdobycz, tak długo ściga go, aż ten w końcu wypuści zdobycz, która zostaje pochwycona przez fregatę.

 

Wynika z tego druga mądrość Każdą wadę zamieniaj w zaletę! Każde ograniczenie, każdy problem zamieniaj w okazję

 

Konkludując- tańcz i rozważaj w swym sercu, które sprawy w twoim życiu wymagają wytrwałości, a w których trzeba zastosować spryt.

 

Taniec fregaty pomaga wydłużyć i pogłębić oddech, zsynchronizować go z rytmem kroków,a w konsekwencji poprawić pracę serca.Dodatkowo sprawia, że ciało jest bardziej elastyczne, gibkie i przygotowane do dłuższego wysiłku.

 

Tancerz nie tylko nie traci energii, lecz wręcz przeciwnie wzmacnia się i staje silniejszym.Praca nóg wzmacnia ich mięśnie, wspaniale wpływa na powięzi i ścięgna,a także na stawy kolanowe i kostki.Praca rąk i ramion, nie tylko je wzmacnia, ale także stabilizuje właściwą postawę ciała.Wpływa to korzystnie na kręgosłup i mięśnie międzyżebrowe.

 

Regularne tańce łagodzą objawy astmy i wprawiają w pogodny nastrój.